Yükleniyor...
tr en ro
Müşterilerimiz Hizmetlerimiz Hizmet Verdiğimiz Sektörler
Vestel Mağazacılık Gelişimi
Durum
Vestel perakendecilik konusunda gelişme hedefleri içindeydi. Mağazada mimari ve mobilya tasarımları yapılmış ancak Shopper Marketing, mağaza için görsel kimlik, pop ve vitrin gibi temel satış öğeleri eksik kalmıştı.
 
Shopper Marketing ajansı olarak ekim 2013’te Akıl İşleri’yle çalışma kararı aldılar.
 
Mağazalar soğuktu, ürünler kendini anlatamıyordu,  1000’in üzerindeki mağazada vitrinler etkili kullanılamıyordu ve  sahada uygulanan işlerin raporunu hazırlamak haftalar alıyordu.
 
Çözüm
Soğuk algılanan Vestel beyaz eşya mağazaları için Akıl İşleri olarak ev ve aile konseptini yarattık. Vestel tarihinin en büyük ve kapsamlı fotoğraf çekimini gerçekleştirerek mağazaları giydirdik. Vitrin alanları lokasyona özel uygulamalar kurgulandı.
 
Uygulamalar
Workshop, perakendecilik stratejisi, konsept yaratımı, fotoğraf çekimi, Mağaza görsel standartlar kitabı, Mağaza ve ürün POP’leri,  dış cephe
yaklaşımları, Vitrin matematiği,Vitrin uygulamaları,shop in shop standartları ve uygulamaları, ürün teşhir stantları, etkinlik tasarımları.
 
Sonuç
Mutlu bayiler, Asist ekibi için özel yazılım geliştirildi. 40 güne yakın süren merchandisihg raporları eş zamanlı rapor alınabilir hale geldi. Mağazalar sıcak ve insani hale getirildi.  Vitrinler etkin hale getirildi. Sonuç %7 satış artışı. Satış elemanınından bağımsız ürünlerin kendi ağızlarından kendilerini anlattıkları POP’lerle satışlar arttı. Özel vitrin uygulamalarının yanında 1000’den fazla Vestel vitrinini outdoor mecrası olarak konumlandı.
Vestel Mağazacılık Gelişimi
Vestel Mağazacılık Gelişimi
Vestel Mağazacılık Gelişimi
Vestel Mağazacılık Gelişimi
Paylaş Paylaş Paylaş